Wakacje w Polsce

Kiedy zbliża się okres letni, zastanawiamy się wraz ze swoja rodziną, gdzie w tym roku spędzimy wakacje. Miejscowości nadmorskich w Polsce jest mnóstwo, i są te większe i mniejsze, dlatego też pomysłów nie zabraknie. Jedną z taki właśnie mniejszych miejscowości położonych nad morzem jest Rewal. Jest to miejscowość znajdująca się w województwie zachodniopomorskim, i cieszy się ona zdecydowanie największą popularnością wśród turystów. Rewal, położony na wysokim brzegu klifowym, z szeroką, piaszczystą plażą i wspaniałym mikroklimatem, i to wszystko właśnie w dużym stopni co roku przyciąga coraz większą grupę turystów.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dawniej Rewal był znany tylko jako stara osada rybacka, i nie wątpliwie do dzisiaj znajduje się w nim osada rybacka, i co dziennie możemy kupić od rybaków świeże ryby, dziś jednak Rewal stanowi już administracyjne, kulturalne i oświatowe centrum gminy, i oceniany jest na bardzo zadbaną miejscowość z ładnymi, przydomowymi ogródkami i placami zieleń, oraz z dobrze utrzymanymi chodnikami – to jest opinia turystów odwiedzających właśnie tą miejscowość. Poza tym w Rewalu każdy turysta znajdzie coś dla siebie, jest wiele atrakcji, które sprawiaj, że nikt nie będzie się tutaj nudził. Do atrakcji Rewal zalicza się przede wszystkim nowoczesną halę sportową wyposażoną w siłownię i odnowę biologiczną, korty tenisowe oraz stadion.

Poza tym również w całej gminie utworzone są wielokilometrowe ścieżki rowerowe, a więc również miłośnik aktywnego życia znajdzie tutaj coś dla siebie. Rewal jak to przystało jest miejscowością nastawiona na turystykę, więc również baza noclegowa musi być wspaniale rozwinięta. Tak też jest, noclegi w Rewalu to nie tylko hotele czy pensjonaty, ale to również wiele ośrodków wypoczynkowych i kwater prywatnych. Pokoje w Rewalu są w różnych cenach, jednak nie nalezą do tych drogi, i każdy z turystów znajdzie coś co będzie odpowiadało jego potrzebom oraz możliwością. Jeśli jeszcze nie spędziłeś wakacji w tej przepięknej miejscowości, to nie ma co zwlekać, i już w najbliższe wakacje się tam wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *